poniedziałek, 9 maja 2011

Walsall FC - podsumowanie sezonu 2010-2011


20 miejsce; 48 punktów, stosunek bramek 56:75

12 wygranych oraz remisów, 22 porażki (u siebie 9-3-11, na wyjazdach 3-9-11)

Puchar Anglii: porażka w drugiej rundzie na wyjeździe z Torquay United (0-1)

Puchar Ligi: porażka w pierwszej rundzie z Tranmere Rovers u siebie (0-1)

Johnstone's Paint Trophy: porażka w pierwszej rundzie z Chesterfield u siebie (1-2)


Gracz sezonu według kibiców: Andy Butler (dalsze miejsca zajęli James Walker, Matt Richards i Jon Macken)

Gracz sezonu według piłkarzy: Andy Butler

Młody gracz sezonu: Will Grigg

Najlepsi strzelcy zespołu: Julian Gray (10+0), Jon Macken (9+0), Matt Richards (8+1) (w nawiasie odpowiednio liga i rozgrywki pucharowe)

Klub utrzymał się w League One, trzeciej lidze angielskiej (tak dla przypomnienia, jeśli ktoś nie zna hierarchii lig w Anglii), co jest bardzo dużym sukcesem. Po okresie Wielkiej Smuty, czyli rządach Chrisa Hutchingsa wydawało się, że zespół spadnie do czwartej ligi. Na szczęście udało się to odwrócić, co jest zasługą nowego menadżera. Zresztą krótkie porównanie (pięć wygranych za Hutchingsa, siedem za Dean Smitha; 17 punktów do 31, a liczba meczów podobna 21 do 25) wyraźnie pokazuje, że zmiana była dobrą decyzją. Jest delikatna nadzieja na przyszły sezon, że może uda się zapisać go po stronie pozytywów.

Podsumowania transferów nie zamierzam pisać, gdyż przewinęło się za dużo piłkarzy przez klub. Na pewno wzmocnienia w ostatnim okresie były tym, czego potrzebował klub. W końcu udało się załatać dziurę w linii pomocy. Jednak ilu tych piłkarzy zostanie w drużynie i czy będą jakieś wzmocnienia, to nie chciałbym zgadywać nawet. Sytuacja w klubie zmienia się czasami z tygodnia na tydzień.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz