Premier League w Internecie


Interesowanie się rozgrywkami najlepszej ligi piłkarskiej na świecie wymaga dostępu do źródła informacji o tejże lidze. Każdego dnia przecież dzieje się coś, co zasługuje na swój news. Jeszcze śledzenie poczynań swojego ulubionego klubu jest dość proste. Wystarczy regularnie czytać stronę internetową naszego zespołu i to wszystko. Natomiast śledzenie wydarzeń ligi jest odrobinę trudniejsze. Na szczęście są portale, dzięki którym można emocjonować się ligą. Jedna uwaga techniczna, te portale są w języku angielskim. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy zna ten język, ale żadna strona w innym języku nie da tego, co dają strony angielskojęzyczne. Zyskuje się czas i jakość. Dlatego poniżej linki do ciekawych stron o angielskiej Premier League.

Portal BBC klik

Mówiąc górnolotnie, tu jest praktycznie wszystko, czego chciałaby się dowiedzieć osoba interesująca się angielską piłką. Co prawda materiały filmowe (bramki) są ograniczone tylko dla posiadaczy brytyjskiego IP, ale tekst póki co można czytać jak się chce. Angielski może być problemem, ale jest Google Translate klik, który potrafi też przetłumaczyć całe strony internetowe (nie zawsze może dobrze, ale jest już lepiej niż jakiś czas temu). No i to dobra okazja do nauki języka, a angielski zawsze się przydaje (zresztą to bardzo popularny język w szkołach). Pamiętam jak kiedyś siadałem do czytania artykułów na BBC ze słownikiem w ręku, a potem praca, praca, praca i jeszcze raz praca nad sobą i okazuje się, że słownik już nie jest mi potrzebny, a czytanie portalu BBC odbywa się naturalnie. Jak więc widać wszystko da się zrobić.

Polecałbym też portal SkySports klik

Bardzo lubię czytać relacje ze spotkań i oceny przyznawane zawodnikom. Bardzo ciekawa lektura. To po prostu inny pomysł na sprawozdanie z danego meczu.

Oczywiście istnieją inne strony i portale, ale regularna lektura dwóch wyżej wymienionych powinna zaspokoić ciekawość każdej osoby.

W sprawie statystyk polecam portal Football365.com klik

Co prawda portal BBC też ma bogatą bazę statystyk, ale jak już pisałem tam jest praktycznie wszystko czego może sobie zamarzyć kibic. Ten portal natomiast w niczym nie ustępuje pod względem statystyk, a dodaje nawet pewne rzeczy, których nie ma u konkurencji.

Ze stronami w języku polskim mam kłopot. Z góry mówię, że nie zaglądam na nie, bo wszystkie informacje mam z wyżej wymienionych linków i własnych zapisków. No ale żeby nie było tylko anglojęzycznie, to proszę:

http://anglia.goal.pl/

http://www.angielskapilka.com/

http://l-a.pl/


Co do blogów polskojęzycznych o angielskiej piłce, to mam z tym problem. Można mi zarzucić przecież stronniczość, skoro sam taki prowadzę. No ale jak już mam coś tu zamieścić, to znaczy linki do takich blogów, które nie zajmują się typowaniami, czy podobnymi historiami, ani nie są skoncentrowane na jednym klubie (bo tutaj Redlog kasuje konkurencję klik), to Futbol jest okrutny Michała Okońskiego klik i Ósmy dzień tygodnia Przemysława Rudzkiego klik.

Blogi zagraniczne mają to same zastrzeżenie, co strony - angielski wymagany. Linki do najlepszych moim zdaniem można znaleźć na tej stronie. Wystarczy zjechać trochę niżej, do kategorii Blogroll zagraniczny.

Kończąc dwa słowa o telewizjach transmitujących mecze angielskich zespołów. Mecze ligowe transmituje Canal+ (oficjalna strona klik). Prawa ma wykupione do końca sezonu 2012/2013. Drugą ligę angielską, mecze w Pucharach (Ligi i Anglii) oraz mecze reprezentacji są wykupione przez SportKlub (oficjalna strona klik), podobno do końca sezonu 2011/2012, ale przyznam się, że nie udało mi się zweryfikować tej informacji.

Tradycyjnie uwagi, sugestie można w komentarzach pod notką, albo na mejla. Adres też jest na blogu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz