poniedziałek, 10 maja 2010

Walsall - podsumowanie sezonu

10 miejsce; 62 punkty; stosunek bramek 60:63
16 zwycięstw, 14 remisów, 16 porażek (u siebie 10-8-5, na wyjazdach 6-6-11)
Puchar Anglii: porażka w drugiej rundzie z Brentford (0-1)
Puchar Ligi: porażka w pierwszej rundzie z Accrington Stanley (1-2)
Football League Trophy: porażka w pierwszej rundzie z Bury (0-0, 4-5 w karnych)

Gracz roku według kibiców: Troy Deeney (za nim uplasowali się Steve Jones i wspólnie Manny Smith oraz Jamie Vincent)
Gracz roku według piłkarzy: Jamie Vincent (za nim uplasowali się Troy Deeney i Dwayne Mattis)
Młody gracz sezonu: Darryl Westlake
Najlepsi strzelcy zespołu: Troy Deeney 14 bramek, Darren Byfield 10 bramek, Steve Jones 9 bramek (plus jedna w pucharach)

Jakby tu podsumować ten sezon. Zajęte miejsce w tabeli i dystans do miejsc barażowych chyba dobrze oddają gdzie jest klub. Były dobre momenty, wygrane z silnymi zespołami (z Leeds 2-1 na wyjeździe), były też te gorsze, kiedy zespół przegrywał. Była przerwa z powodu ataku zimy i prawie miesiąc bez meczów ligowych. Na koniec sezonu był za to protest przeciwko właścicielowi klubu i dość spore zamieszanie z tym związane (zakaz wstępu na stadion dla niektórych osób jak dobrze pamiętam).

Dzisiaj natomiast pojawiła się informacja o rozpoczęciu porządków w zespole, jak co sezon. Mark Bradley i Dwayne Mattis nie dostali kontraktów, co zaskakuje. Netan Sansara, Peter Till, Josh O'Keefe, Sam Adkins i Richard Davies znaleźli się w podobnej sytuacji. Sam Parkin i Rhys Weston zostali zwolnieni wcześniej. Zostaje więc znów niewielu piłkarzy (na razie jest ich tylko 10 pewnych na następny sezon, według E&S). Ciekawe co z tego upichci Chris Hutchings.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz