poniedziałek, 10 maja 2010

Polacy w Premier League

Sezon się skończył, czas na podsumowanie.

Łukasz Fabiański

Do meczu z Porto w Lidze Mistrzów było w miarę dobrze. Od tego spotkania zaczęły się pomyłki. Liczba błędów popełniona przez Polaka wystarczyłaby na kilka sezonów do przodu. I to takich poważnych błędów, nie drobnych nieporozumień. Część z nich wynikała z niebyt szczelnej linii obronnej Kanonierów, ale od bramkarza w takim klubie wymaga się, że obroni wszystko co może, a od czasu do czasu coś, czego nikt by nie wybronił. Tego warunku Polak niestety nie spełnia. Nie wiem jak potoczą się dalsze losy naszego bramkarza. Podejrzewam, że przydałby się pewien odpoczynek, nabranie pewności i wiary we własne możliwości. No i nabranie cech 'to ja jestem królem we własnym polu karnym'.

Wojciech Szczęsny

Wielka nadzieja Arsenalu. Ten sezon spędził na wypożyczeniu w Brentford i zbierał dobre oceny. Przeskoczenie na szczebel Premier League może być trudne, ale nie niemożliwe. Pozostaje trzymać kciuki, może to będzie bramkarz z Polski, który będzie czołową postacią swojego klubu, grającego w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Tomasz Kuszczak

Zagrał czternaście spotkań, wywalczył razem z zespołem Puchar Ligi. Nie zmienia to faktu, że jest drugim bramkarzem klubu. Tylko że taka sytuacja nikogo chyba nie niepokoi. Polak znakomicie odnajduje się w tej roli. Ben Foster chyba już się znudził i po sezonie zmieni klub na taki, gdzie będzie mógł grać. Jeśli następca Edwina van der Sara trafi do klubu, to taki bramkarz jak Polak jest na wagę złota. Pewne zastępstwo w sytuacji, kiedy jedynce idzie gorzej.

Lukas Jutkiewicz

Właśnie takich piłkarzy trzeba przekonywać do gry w naszej kadrze. Wypożyczony z Evertonu do Motherwell strzelił dla szkockiego klubu 12 bramek. Liczyłem na bramkę w EPL, na razie mamy bramki w Szkocji. Nie wiem co prawda jak gracz będzie się zapatrywał na występy w polskiej koszulce, ale dobrze by było, gdyby się ktoś pospieszył. W kadrze angielskiej wiadomo, że raczej nie zagra. W kadrze Irlandii to już nie takie niemożliwe.

Tomasz Cywka

Skończy w Derby prawdopodobnie, coraz głośniej o transferze. Na wypożyczeniu w tym klubie zbierał dobre oceny, mimo że zagrał tylko kilka spotkań. Kariery w Wigan raczej nie będzie.

Tomas Kupisz

Grał w rezerwach Wigan, do pierwszego składu się nie przebił. Trzymamy kciuki, żeby stał się bardzo dobrym piłkarzem.

Artur Krysiak

Wypożyczony z Birmingham do Burton Albion. To klub z czwartej ligi. Na regularne występy w Birmingham raczej nie ma szans.

PS Mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem.

2 komentarze:

  1. Nie wiem czy pominąłeś, ale za to Szczęsnego dałeś 2 razy ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Poprawiłem, dziękuję za zwrócenie uwagi :)

    OdpowiedzUsuń