niedziela, 24 maja 2009

29 kolejka Ekstraklasy 2009

Przedostatnia kolejka. Pierwsza w Multilidze+. Generalnie bardzo mi się podoba takie śledzenie meczów ligowych i trochę szkoda, że innych kolejek nie można pokazywać w taki sposób. Poznaliśmy odpowiedzi na kilka pytań. Teoretycznie trzy zespoły mogą jeszcze wywalczyć tytuł, ale w przypadku Legii to jest bardzo trudne, a w przypadku Lecha trudne. Ci drudzy skomplikowali sobie bardzo mocno sytuację w tabeli. Remis w Warszawie z Polonią praktycznie oddaje tytuł w ręce Wisły. Krakowian w ostatnim meczu urządza nawet remis. Oczywiście można wierzyć, ale to już tylko matematyka pozostała Lechowi. Wisła zaczęła bardzo źle mecz z Lechią w Gdańsku, tracąc bramkę po zaledwie 16 sekundach. Jednak w drugiej połowie potrafiła zdobyć cztery gole i rozstrzygnąć ten mecz na swoją korzyść. Po prostu po tym poznaje się mistrzów.

Nie zanosi się na emocje związane z walką o tytuł, zostaje więc walka o pozostanie w lidze. Teoretycznie zagrożone spadkiem są jeszcze zespoły ŁKS Łódź i Odra. Łodzianie grają w ostatnim meczu z Polonią Bytom, punkt wydaje się oczywisty. Trudniejsza jest sytuacja Odry, bo mecz w Gdyni z Arką to nie tylko skórka od banana na której można się poślizgnąć, ale cała aleja skórek. Wodzisławianie mogą jeszcze spaść.

Z tych czterech drużyn zamykających ligową tabelę (Cracovia, Lechia Gdańsk, Górnik i Arka), największe moim zdaniem szanse na uratowanie się ma Górnik Zabrze. Co prawda w ostatniej kolejce gra z Polonią Warszawa, która wciąż walczy o udział w Lidze Europejskiej, ale myślę że zabrzanie sobie poradzą spokojnie w tym meczu. Cracovia jedzie do Poznania. Lech będzie liczył na potknięcie się Wisły, dodatkowo będzie chciał skończyć dobrze ten sezon i podziękować kibicom za wsparcie w sezonie. Oznacza to chyba kilka bramek dla gospodarzy. Lechia gra w Gliwicach z Piastem, Gospodarze już się utrzymali, więc nie przewiduję za bardzo większej walki z ich strony. Trzy punkty wydają się możliwe. Najgorzej wygląda sytuacja Arki. Nawet pokonanie Odry może im nic nie dać. Po prostu nie mają już żadnych kart w ręku i mogą tylko liczyć na to, że rywale się potkną. Jak mam być szczery nie widzę w tym większego światełka nadziei.

30 maj, godzina 17:00 - ostatnia kolejka w tym sezonie. Ciekawe jakie padną w niej wyniki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz