piątek, 5 października 2007

Następna szansa za rok

Miałem oglądać wczorajszy mecz Groclinu, ale ostatecznie zdecydowałem się na cztery odcinki CSI na AXN. To nic że powtórki, bo jak czytam telewizja zrobiła jakiś numer z transmisją, a Groclin mecz przegrał, tak więc nic nie straciłem. Z jednej strony grodziszczanie i tak zaskoczyli awansując tak daleko po osłabieniach przedsezonowych, z drugiej to smutne, że wszystkie polskie drużyny już odpadły. Z roku na rok jest coraz gorzej, a najgorsze jest to, że każda iskierka nadziei jest brutalnie gaszona. Pocieszające że na razie już niżej nie spadniemy w rankingu, ale i tak nie wyprzedzamy już nikogo znaczniejszego.
W środę jednym okiem patrzyłem na mecz Celticu z Milanem i byłem rozczarowany poziomem widowiska. Nie wiem czy to przez ulewny deszcz, ale to nie było jakieś wybitne spotkanie. Tak właściwie mecz nie miałby historii, gdyby nie wydarzenia z końcówki, kiedy padł na murawę Dida po uderzeniu? dotknięciu? przez kibica gospodarzy. Celtic powinien ponieść konsekwencje niezabezpieczenia w odpowiedni sposób meczu, bo taka sytuacja nie ma prawa zaistnieć. Z drugiej strony to co zrobił Dida też nie powinno mieć miejsca, bo to czysta próba oszukania całego świata. Ciekawe jakie konsekwencje wyciągnie UEFA, ale weryfikacja wyniku na walkower dla gości byłaby jednak nadmiernym ukaraniem klubu.
Reszta angielskich klubów, grająca w pucharach, ma mieszane wrażenia. Arsenal i Man Utd wygrały, co nie powinno dziwić. Chelsea wygrała w Hiszpanii, co nieco dziwi po słabszych występach w lidze. Natomiast tego, co zrobił Liverpool w meczu z OM nie mogę zrozumieć. Przegrać na własnym stadionie, grać słabo, postawić się w fatalnej sytuacji w grupie, nie wiem jak gracze The Reds mogli dokonać tych rzeczy. Z Pucharem UEFA pożegnał się zespół Blackburn, który co prawda wygrał u siebie z Larissą, ale nie odrobił dwubramkowej straty. Everton wygrał trudne spotkanie w Charkowie 3:2 z miejscowym Metalistem co zasługuje na uznanie. Ponieważ reszta drużyn także awansowała, to jedyną która przygodę pucharową ma zakończoną jest Blackburn. Tak więc już tylko trzy kraje mają komplet drużyn w pucharach: Niemcy, Rosja i Grecja. Anglii już nie ma w tym gronie, ale pozostałe siedem drużyn stać na finały.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz