czwartek, 14 czerwca 2007

Terminarz sezonu 2007/2008

Terminarz został ogłoszony dzisiaj, w pierwszej kolejce mistrz Anglii podejmie Reading, a wicemistrz drużynę Birmingham. Pierwsze starcie między wielką czwórką jest zaplanowane na czwartą kolejkę, kiedy Liverpool spotka się z Chelsea. Mistrz zagra z wicemistrzem około 22 września (tzn. dokładny termin zostanie ustalony później, bo termin rozegrania części spotkań zmieni się z powodu transmisji telewizyjnych). Rewanż dopiero pod koniec kwietnia. Start ligi 11 sierpnia, już można zacząć odliczać.

Tymczasem na rynku transferowym jest dość spokojnie, by nie powiedzieć sennie. Zdecydowanie na pierwszym miejscu są wszelakie spekulacje prasowe dotyczące zwłaszcza tego, kto ma odejść z klubów wielkiej czwórki. Z dokonanych transferów na pierwszy plan wybija się przejście na zasadzie wolnego transferu Marka Viduki z Middlesbrough do Newcastle. Zastąpić ma go Jeremie Aliadiere z Arsenalu. Manchester City wciąż szuka nowego menadżera i aż trudno uwierzyć, że Stuart Pearce został zwolniony 14 maja. W tym czasie w prasie przewinęło się kilka nazwisk, ale zastępcy wciąż nie ma. Titus Bramble i Antoine Sibierski dołączyli do Wigan, po tym jak nowy menadżer "Srok" nie widział ich w składzie na przyszły sezon. Najwięcej zawodników (pięciu) przyszło na razie do Boltonu, ale tu też prasa spekuluje, że większość kluczowych graczy odejdzie z klubu.

Danny Sonner i Paul Hall uzgodnili warunki kontraktu z Walsall. Powiedzmy sobie szczerze, to nie są zawodnicy przyszłościowi, dawno już skończyli 30 lat. Sonner gra w pomocy, Hall na prawym skrzydle i co ciekawe ci piłkarze grali już w barwach The Saddlers kilka sezonów temu. Może nie takich wzmocnień oczekiwałem, ale na początek może być. Poza tym trudno o poważne wzmocnienia, zwłaszcza że klub nie dysponuje większymi środkami finansowymi. Walsall zaczyna sezon także 11 sierpnia meczem na Banks's Stadium z zespołem Carlisle. Niezbyt szczęśliwie ułożyło się losowanie pierwszej rundy Carling Cup, bo drużynę czeka wyjazd do Swansea.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz