czwartek, 11 sierpnia 2011

Polacy w Premier League (sezon 2011-2012)

Może jednak zmienić ten tytuł na polscy bramkarze w Premier League? Sam nie wiem. Nie wiem też, czy w ogóle doczekamy się zawodnika z Polski, który gra w klubie z tej ligi na innej pozycji, niż bramkarz.

Wojciech Szczęsny (Arsenal)
Pierwszy bramkarz w zespole. Pozostaje nam dmuchać i chuchać, żeby przez rok nie złapał żadnej kontuzji, żadnej obniżki formy, zwłaszcza przed finałami Euro 2012.

Łukasz Fabiański (Arsenal)
Można praktycznie obstawiać w ciemno, że będzie rezerwowym. Na jego miejscu spróbowałbym sił w innym klubie. Potencjał do gry na wysokim poziomie na pewno jest, ale bez regularnej gry szybko stanie się wspomnieniem, a o taką będzie trudno w Kanonierach. Występy w pucharach dadzą maksymalnie kilkanaście gier na sezon, a to bardzo niewiele.

Tomasz Kuszczak (Manchester United)
Byłem przekonany, że klub rozwiązał z nim kontrakt. Okazało się, że jednak nie. Niestety, bo teraz Polak jest trzecim, jeśli nawet nie czwartym bramkarzem w klubie. Na jego miejscu schowałbym dumę do kieszeni i poszedł bronić do innego klubu, nawet w Championship. Mieć 29 lat i zaledwie 60 (plus trzy z ławki) występów od pierwszej minuty w karierze? To wprost niewyobrażalne. Szkoda tak marnować swój potencjał. Że są pieniądze? No ale to nie jest najważniejsza rzecz w życiu.

O Polakach w Championship nie będę pisać, może to przyniesie im szczęście i awans. Cieszę się jedynie, że mam możliwość oglądania transmisji ze spotkań tej ligi. Co ciekawe nawet nie wyłączam komentarza, więc SportKlub ma plusa ;). Strona internetowa stacji klik mogłaby być co prawda bardziej przejrzysta, no ale nie można mieć wszystkiego. W zamian są emocje z oglądania spotkań w Championship, bo mecze tam są bardzo ciekawe. Można powiedzieć dość surowe technicznie, ale widać, że cały stadion żyje tym, co się dzieje na murawie, a przecież w piłce nożnej chodzi przede wszystkim o emocje.

1 komentarz:

  1. Fajny blog o angielskim footbalu
    pozdrawiam
    http://www.pilkaijejswiat.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń