poniedziałek, 25 lipca 2011

Kilka słów o Walsall

Ostatnio w klubie wydarzyło się dużo rzeczy. Przede wszystkim mecze. Rozegrano mecze towarzyskie z silnymi zespołami, a to cieszy. Wyniki nie cieszą, ale to przecież tylko mecze towarzyskie. No i po raz pierwszy, chyba (po prostu nie przypominam sobie wcześniej takich zdarzeń, no, może jedno), można zobaczyć bramki z tych spotkań. Walsall 2 - 3 Wolverhampton klik i Walsall 1 - 3 Aston Villa klik. Był jeszcze sparing z Nuneaton, ale za zamkniętymi drzwiami z powodów bezpieczeństwa. No i w tym meczu zagrali juniorzy, dlatego wynik (0-3) nie martwi.

Do klubu dołączyło też kilku nowych graczy. David Grof na przykład. 22 latek z Budapesztu, występujący na bramce, nie miał na razie udanej kariery na wyspach. Do tej pory zagrał 13 razy w Mansfield (liga Conference, chyba piąta jak dobrze liczę), za to dwa razy był złapany na jeździe pod wpływem. Do Mansfield był wypożyczony z Notts County, ale nie przedłużono z nim kontraktu. Zbierał dobre recenzje w rozgrywkach FA Trophy, ale w finale nie mógł wystąpić.

Ostatnim, a ósmym w tej przerwie, nabytkiem jest Anton Peterling. Mający 24 lata Amerykanin pierwszy kontrakt na wyspach podpisał z Evertonem. Tam jednak nie zagrał w pierwszym składzie i po roku trafił do Plymouth Argyle. Zagrał tam jednak tylko 12 spotkań (dziewięć od pierwszej minuty), a po sezonie znów stał się wolnym zawodnikiem. Początkowo chciał podpisać półroczną umowę, ostatecznie zawarto kontrakt na rok. Wydaje się, że doda troszeczkę kreatywności w pomocy, bo na tej pozycji może występować.