piątek, 28 maja 2010

Finansowy Fair Play

Chciałem napisać jakąś notkę na blogu, bo to w końcu może być coś, co zmieni bardzo mocno europejską piłkę nożną, ale myślę że sam artykuł na stronie UEFA.pl wystarczy.
A ponieważ strona jest w języku polskim, to po co się produkować i pisać tak właściwie jeszcze raz to samo. Wkleję tylko jeden, moim zdaniem kluczowy fragment dla zrozumienia co to tak właściwie będzie.
Zgodnie z tą koncepcją kluby nie mogą więcej wydawać niż zarabiają, co zmniejszy zagrożenie dobrego stanu futbolu, który w ostatnich czasach się pogarszał. Innymi kluczowymi celami koncepcji są presja redukcji wypłat oraz przekazywanych kwot na transfery, chronienie długoterminowej żywotności europejskiego futbolu klubowego oraz zapewnienie, że kluby wywiązują się ze swoich zobowiązań na czas.
Przewidziano fazę wprowadzającą, która potrwa przez trzy lata, zanim najważniejszy przepis - zbilansowania wydatków i przychodów (zabraniający klubom wydawać więcej, niż potrafią wygenerować dochodu) - wejdzie w życie i będzie wymagany w okresowych oświadczeniach finansowych na koniec 2012 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz