piątek, 14 sierpnia 2009

Polacy w Premier League

czyli w poszukiwaniu polskiej bramki. Najłatwiej będzie chyba o samobój ;)

Arsenal
Łukasz Fabiański i Wojciech Szczęsny

Miejsca w pierwszym składzie nie ma. Fabiański ma za to kontuzję na kilka tygodni. Przed tamtym sezonem byłem optymistą, jeśli chodzi o wskoczenie do pierwszego składu, teraz już trochę mniejszym. Jak Manuel Almunia dostanie jednak brytyjskie obywatelstwo, to Polacy w bramce Kanonierów będą się pojawiać incydentalnie.

Birmingham
Artur Krysiak

Najpierw drużyna zrezygnowała z polskiego bramkarza, potem zmieniła zdanie. Koniec końców Krysiak jest w składzie Birmingham. Został wypożyczony na razie do Burton Albion (League Two, czwarta liga w hierarchii)

Everton
Lukas Jutkiewicz

Mam nadzieję, że ktoś z PZPN się pospieszy i dopilnuje tego, że nie przepadnie nam ten zawodnik. Na regularne występy w Evertonie to jeszcze nie czas.

Manchester United
Tomasz Kuszczak

Największy problem polskiego zawodnika nazywa się Ben Foster. To nic, że na początku sezonu raczej nie będzie grać z powodu kontuzji. Im bliżej finałów MŚ w RPA, tym bardziej brytyjska prasa będzie żądać występów angielskiego bramkarza w składzie. Tak więc Polak zagra może tyko jeden mecz w lidze i dwa-trzy w pucharach.

Wigan
Tomasz Cywka, Tomasz Kupisz

Występ w lidze, to będzie prawdziwy sukces. Na więcej nie ma co liczyć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz