niedziela, 14 czerwca 2009

Przed transferami w Walsall

Tytuł tej notki ma zaklinać rzeczywistość bardziej, niż opisywać faktyczne zamierzenia transferowe klubu, ale może jednak wydarzy się coś pozytywnego. Na pewno pozytywna jest informacja o tym, że piątka zawodników podpisała kontrakty oferowane przez klub. Clayton Ince, Rene Gilmartin, Manny Smith, Netan Sansara i Chris Palmer zostają na przyszły sezon. Szkoda jedynie, że Jabo Ibehre wybrał ofertę MK Dons i w barwach tamtego klubu będzie grał w następnym sezonie. No ale to Walsall i tego można było się spodziewać.

Miłe jest wyróżnienie Scotta Danna, który w przyszłym sezonie będzie występował w klubie z Premier League. Rok temu w styczniu przechodził z Walsall do Coventry, a teraz ze Sky Blues przechodzi do Birmingham City. Walsall powinno dostać jakiś procent od sumy transferowej, ale ważniejsze jest docenienie pracy trenerów w klubie. Mam nadzieję, że kiedyś zagra w reprezentacji Anglii, tak jak przewiduje to wiele osób. Albo chociaż w klubie z pierwszej dziesiątki Premier League.

Wracając do Walsall, klub tradycyjnie będzie pozyskiwać zawodników bez kontraktu. Dwójka napastników, obrońca i para skrzydłowych to chyba takie niezbędne minimum. Pod warunkiem, że już nikt nie odejdzie z zespołu. Nie wiem dlaczego, ale jakoś trudno mi być optymistą. Nie zapowiada się, że powtórzy się ubiegły rok, kiedy pozyskano kilku dobrych graczy. Tylko ze wtedy też się nie zapowiadało, więc może.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz