środa, 9 maja 2012

Początek porządków w Walsall


No więc się zaczęło. W klubie na pewno zostaną Andy Butler, Jamie Paterson, Will Grigg i George Bowerman, bo oni mieli podpisane kontrakty. Co prawda ktoś może kupić któregoś gracza, ale w to jakoś trudno mi uwierzyć. Kontrakty na przyszły sezon mają też juniorzy Mal Benning, Aaron Williams, Jamie Tank, Ben George i Kieron Morris, ale to melodia przyszłości. Może coś z tego wyjdzie, a może nie.

Na pewno z klubu odchodzi sześciu graczy: Jon Macken, Oliver Lancashire, Kevan Hurst, Anton Peterlin, Connor Deards i Jonny Haynes. Powody różne. Czasami wiek, czasami brak umiejętności, czasami chyba też brak miejsca w wizji trenera na przyszły sezon. W tych rozgrywkach Macken wystąpił w 42 meczach, ale wiek był podejrzewam największą przeszkodą. Lancashire wystąpił 24 razy (i tu był problem, za słaby do pierwszego składu, za mocny na pozycję trzeciego środkowego obrońcy), Hurst 37, ale tu były większe oczekiwania, które nie zostały do końca spełnione. No i po kontuzji to był już zupełni inny zawodnik. Peterlin zagrał w 31 meczach, ale to właśnie pomoc trzeba było wzmacniać. No i miał za dużo lat, żeby go zatrzymać z nadzieją na przyszłość. Deards i Haynes to najprawdopodobniej gracze ze szkółki, którzy nie przebili się do składu.

Problem zaczyna się przy zawodnikach, którzy mają mieć rozmowy z menedżerem. Jimmy Walker to najprawdopodobniej przyszły drugi bramkarz/trener bramkarzy, ale problemem może okazać się wynagrodzenie. Ryan Jarvis, wypożyczony w trakcie sezonu do Torquay, musi przekonać klub do podpisania z nim kontraktu. Chociaż tego nie potwierdza oficjalna strona. Adam Chambers może z kolei zdecydować się na przedłużenie kontraktu.

Nowe kontrakty, a właściwie oferty nowych umów, dostali następujący zawodnicy: Manny Smith, Mat Sadler, Emmanuel Ledesma, Alex Nicholls, David Grof, Richard Taundry, Darryl Westlake, Lee Beevers and Jake Jones. Tak coś czuję, że większość z nich zostanie w klubie. Mogę sobie wyobrazić podpisanie umów przez Nichollsa, Sadlera, Smitha (chociaż tu podobno było zainteresowanie ze strony klubów z Championship), Grofa, Taundry'ego, Westleke'a, Beeversa czy Jonesa. Zawsze jest ryzyko, że ktoś zaproponuje im lepsze warunki w innym klubie, albo sytuacja życiowa tak się zmieni, że będą chcieli grać gdzieś indziej, no ale tego nie można przewidzieć. Myślę jednak, że większość z nich będzie w przyszłym sezonie w Walsall. Ledesma natomiast, cóż. Jakoś nie wierzę, że zostanie w klubie. W innym zespole może dostać po prostu dużo lepsze warunki, a to jest na tyle dobry gracz, że to pewnie nie będzie problemem. Rzecz jasna jak będzie mu się chciało, bo tak czytałem, że czasami ma problemy z odpowiednim nastawieniem się do meczu. Jakby został, przepracował okres przedsezonowy, zgrał się z zespołem, to podejrzewam, że mógłby dać wiele, ale nie zakładałbym się o to, że zostanie. Teraz jeszcze tylko trochę hałasu prasowego o możliwych wzmocnieniach i można się szykować na nowy sezon.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz